niedziela, 2 października 2011

Międzynarodowy Dzień Filcu

Już po raz trzeci na całym świecie dzień 1.X obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Filcu.W tym szczególnym dla filcomaniaczek dniu organizowane są liczne pokazy ,warsztaty i spotkania. Ja także ,jak na maniaczkę filcu przystało uczciłam ten dzień spędzając go na warsztatach filcowania.
Dzięki gościnności Pani Doroty i Pani Basi z Galerii-Herbaciarni Merkava w Szczecinie, we wnętrzach przepełnionych atmosferą otaczających nas zewsząd aniołów i wielu innych prac rękodzielniczych ,przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki , zapachu parzonych herbat sprowadzanych z zakątków całego świata/76 gatunków/ i pysznych ciast własnego wypieku ,kosztując puszysty sernik z kroplami złotej rosy /istny raj dla podniebienia/, powstawały moje ulubione szale na jedwabiu.Został rozstawiony duży stół i tam prowadziłam warsztat filcowania . Dwa szale to efekt pierwszego w życiu spotkania z filcem i procesem filcowania Pani Małgosi i jej nastoletniej córki Karoliny.Po kilkugodzinnej pracy mogliśmy wszyscy podziwiać jej rezultaty.Oto one

duży ,elegancki szal na jedwabiu Pani Małgosi


jedwabny,trochę węższy lecz długi "otulacz" wykonany przez KarolinkęDziękuję Pani Małgosiu i Tobie Karolinko za to urocze popołudnie. Oczami wyobraźni widzę już jak cała Wasza Rodzinka wspólnie i twórczo będzie spędzała wolne chwile od pracy ,tworząc przeróżne filcowe cudeńka.

Dziękuję także Pani Dorotce i Pani Basi z Galerii za stworzenie wspaniałych warunków i możliwości do poprowadzenia warsztatów.


A oto kilka fotek z tego magicznego miejsca.Że Magiczne to widać z całą pewnością kiedy tylko tam się wchodzi ,ale i ja tego doświadczyłam ,ponieważ nawet mój aparat w tym miejscu zbytnio się nie buntował i zdjęcia wyszły w miarę widoczne pomimo,że lokal usytuowany jest w piwnicy i panuje sztuczne świetlenie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłej niedzieli i długich spacerów przy wciąż przepięknej letniej pogodzie :)

3 komentarze:

 1. Pani Haniu ! To my z Karolinką dziękujemy. To zaszczyt móc uczyć się od kogoś takiego, jak Pani. Obejrzałam dziś Pani cudeńka na blogu i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest mi dane obcować ze Sztuką. Do następnej soboty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zdolne nowicjuszki się trafiły:)Gratuluje tak zdolnych uczennic i takiej imprezy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazwyczaj podziwiałam Twoje prace, przyszedł czas na świetne prace "uczennic".
  Prezentowane miejsce, rzeczywiście magiczne i stylowe.
  Serdecznie pozdrawiam:)
  Ania

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.Miłego dnia:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...